Коли краще пити каву

07 Грудня 2021

Людина рідко замислюється про час вживання кави? Професійний дієтолог допоможе розібратися з цим питанням.

Ранкова насолода

Вживання кави перед сніданком шкідливе для організму. Проблема пов'язана з компонентом, що визначає активність людини після пробудження, є кортизолом. Кофеїн вранці сприяє збільшенню вироблення гормону, створюючи сприятливі умови для розвитку багатьох захворювань. Ідеальний час, щоб випити першу чашку –9:30 – 11:30.

Не рекомендується пити каву натще. Лікар-дієтолог підкреслює, що так провокується вироблення великої кількості соляної кислоти. В результаті з'являється вовчий голод. Але найголовніше, створюється можливість у розвиток гастриту чи виразки. Пити улюблений напій потрібно після сніданку.

Денне вживання

Більшості людей кофеїн необхідний зі зняттям втоми, сонливості, дратівливості. Тому бажання випити кави виникає у середині трудового дня. Існують гурмани, які обожнюють смак та аромат кави. Вони п'ють її не для підвищення енергії, а заради вищезгаданого смаку. Правильне рішення - насолоджуватися напоєм з легким перекушуванням, наприклад, булкою. Рівень кортизолу підвищується до 12-13 години, після чого і рекомендується заварювати улюблений напій.

Вечірня чашка

Кофеїн перешкоджає секреції мелатоніну і може спричинити проблеми зі сном плюс занепокоєння. Досить випити маленьку порцію надто пізно і забезпечити безсоння. Це ясно показує, що відмова від вечірньої кави важлива у контексті спокійного, ефективного сну. Щоб добре виспатися і по-справжньому розслабитися, бажано останній прийом напою обмежити 3-4 годинами до укладання в ліжко.

Резюме

Дотримання перерахованих простих рекомендацій допоможе ідеально насолоджуватися напоєм, не викликаючи негативних побічних дій. Також, не забувайте, що це стосується справжньої кави - у зернах, капсулах або меленої, а також якісної розчинної, наприклад, лавацца, яка складається з частини меленої кави та натуральних добавок. Звичайна ж розчинна кава може завдавати шкоди організму.

Вернутися до переліку публікацій