Чи робить кава роботу більш продуктивною? Відповідь це питання однозначна – благородний напій позитивно впливає різні аспекти функції мозку – пам'ять, настрій, пильність, рівень енергії, час реакції і загальну розумову функціональність. Нове дослідження було проведено у сфері стилю мислення. Метою була перевірка впливу гарячої чашки на швидкість ухвалення рішення.
Два стилі мислення
Як відомо, із природних стимуляторів кава найпоширеніша на планеті. Якщо взяти США, то 8 із 10 дорослих американців п'ють хоча б одну чашку щодня. Тому дослідження у цій галузі відбуваються досить часто. Настав час з'ясувати вплив напою на творчий процес та швидкість знаходження рішення.
Варто зазначити, що людський організм використовує два види мислення. Перший варіант - конвергентний відповідає за вибір конкретного правильного виходу для ситуації, що склалася. Другий тип – дивергентний – є генератором комплексу креативних рішень. Такий вид є відмінною рисою творчих особистостей.
У свідомості більшості людей на планеті кава є невід'ємним атрибутом американців, які займаються творчістю у різних його видах. Голлівуд на всю формує образ журналіста з благородним напоєм у руці або айтішника, який постійно підстьобує себе природним стимулятором.
Розібратися з проблемою взялися вчені у сфері психології Арканзаського університету.
Результати роботи
Процес експерименту починався із щоденного прийому таблетки кофеїну. Доза розраховувалася по відношенню до чашки напою середньої міцності, найпопулярнішого в США. Після цього 80 добровольців пройшли тестування. Воно полягало в аналізі показників конвергентного та дивергентного мислення. Паралельно оцінювалися пам'ять та емоційний вплив.
Наприкінці дослідження стало ясно, що значних змін у дивергентному мисленні немає. Додаткового стимулювання творчих процесів немає. Але зростає здатність до концентрування, як і служить платформою до ухвалення чіткого рішення. З іншого боку, і негативного впливу не було відзначено.
Щодо пам'яті, то її функціональність не змінилася, але настрій різко пішов вгору. Вчені зазначають, що додатковим позитивним фактором при ухваленні рішення після ранкової чашки кави є стимуляція мозкової активності.